سکوبندی و کابینت آزمایشگاهی

Image

کاربردهای سکوبندی و کابینت آزمایشگاهی

با استفاده از سکوبندی و کابینت آزمایشگاهی می توان فضایی را برای نگهداری از مواد و تجهیزات آزمایشگاه ایجاد کرد. علاوه بر این، امکان تعبیه کانال های خاص جهت تاسیسات نیز فراهم می شود. این سکوها، محل مناسبی برای کاربران هستند تا فعالیت های خود را بر روی آنها انجام دهند.

مزایای سکوبندی (میزبندی)آزمایشگاهی

قسمت های مختلف سکوبندی و کابینت آزمایشگاهی را می توان به راحتی تمیز و ضد عفونی کرد. با استفاده از سکوبندی، می توان به راحتی به زیر ساخت های تاسیساتی و الکتریکی دسترسی داشت. در صورت آسیب دیدگی بخشی از سکو، امکان تعمیر و جایگزینی این جزء وجود دارد. از دیگر مزایای سکوبندی آزمایشگاهی می توان به ابعاد استاندارد، مقاومت در مقابل خوردگی و آسیب های فیزیکی و شیمیایی اشاره کرد. ضمن اینکه امکان طراحی و استفاده از رنگ بندی مناسب وجود دارد.

اجزای اصلی تشکیل دهنده ی سکوبندی آزمایشگاهی

1- اسکلت (فریم) : جزء بسیار مهمی از سکوبندی است که می تواند تا 200 کیلوگرم وزن را در هر متر مربع تحمل کند. معمولا طراحی این بخش طوری صورت می گیرد که بیشترین فضا را در اختیار کاربر قرار دهد. از ویژگی های فریم سکوبندی می توان به مقاومت و استحکام بالای آن اشاره کرد. برای رنگ آمیزی بدنه ی فریم از رنگ هایی استفاده می کنند که در برابر آب، مواد شیمیایی و تمیز کننده ها مقاوم باشند.

2- صفحه رویی : معمولا صفحات رویه سکوها را به صورت یکنواخت می سازند. سطح یکدست و بدون درز این صفحات موجب می شود تا بهره وری به حداکثر برسد. از ویژگی های صفحات رویی می توان مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خورنده و نظافت راحت آنها را نام برد.  

3-کابینت : این قسمت را با نام یونیت آزمایشگاهی هم می شناسند. کابینت ها به شکل های مختلفی (معلق، چرخ دار و زمینی) ساخته می شوند. برای ساخت این کابینت ها از ام دی اف، پی وی سی، استنلس استیل و ... استفاده می کنند.

Image

میز توزین (میز ترازو)

در آزمایشگاه، میز مخصوصی وجود دارد که ترازو را بر روی آن قرار می دهند. این میز خاصیت ضد لرزش دارد و برای توزین دقیق مواد شیمیایی به کار می رود. در ساختار این میزها از بتن استفاده می شود تا از لرزش آن جلوگیری کند. میز ترازو را در فاصله مناسبی از پنجره و درب های آزمایشگاهی قرار می دهند. این امر باعث می شود تا جریان هوا بر روی عملکرد ترازو اثری نگذارد.

سینک و شیرآلات آزمایشگاهی

سینک و کاپ سینک در زیر شیرهای آب نصب می شوند. این قسمت ها در مقابل اسیدها، بازها و حلال های دیگر از خود مقاومت نشان می دهند. معمولا برای ساخت آنها از سرامیک، پلیمر و یا استیل استفاده می شود. کاپ سینک ها از نظر اندازه، کوچکتر از سینک هستند.
شیرآلات آزمایشگاهی شامل انواع شیر آب، شیر آب مقطر، شیر گاز، شیر خلا، شیر هوای فشرده و شیر گاز مایع می شوند.

Image

کابینت های نگهداری مواد

برای ذخیره سازی و نگهداری مواد شیمیایی خاص از کابینت آزمایشگاهی استفاده می شود. مواد شیمیایی موجود در آزمایشگاه شامل انواع اسیدها، بازها، مواد آلی فرار، مواد سمی و قابل اشتعال می شوند. اگر این مواد به خوبی نگهداری نشوند یا در معرض تبخیر قرار بگیرند، خسارت های زیادی به وجود می آورند. در این شرایط، امکان بروز مشکلاتی مانند خوردگی، پوسیدگی، تغییر رنگ و ... وجود دارد. ممکن است در اثر انتشار آلودگی ها در فضای آزمایشگاه و تنفس هوای آلوده، آسیب های زیادی وارد شود. وجود کابینت باعث می شود تا به راحتی به مواد شیمیایی دسترسی نداشته باشید.

کابینت آزمایشگاهی ارزان قیمت

قیمت کابینت های آزمایشگاهی به عوامل مختلفی مانند برند، ابعاد، جنس، تجهیزات و ... بستگی دارد. افراد می توانند با توجه به نیاز و بودجه، کابینت های مناسبی را برای آزمایشگاه خود خریداری کنند. معمولا برای تهیه کابینت های آزمایشگاهی از مواد با کیفیت استفاده می شود. برخی از انواع کابینت آزمایشگاهی بر روی دیوار نصب می شوند و مدل های دیگر آن بر روی زمین قرار می گیرند. برای خرید کابینت آزمایشگاهی ارزان قیمت با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. 

پارتیشن

با استفاده از این قسمت می توان فضای موجود در آزمایشگاه را به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد. معمولا پارتیشن ها را از جنس های مختلفی مانند AL و MDF، به صورت تک جداره و دو جداره می سازند.

درباره آزماسکو سامان

 شرکت به آزماسکو سامان یکی از بهترین و جامع ترین مراکز در تجهیز آزمایشگاهی در سطح کشور و خارج از کشور می باشد . این شرکت در سال 1362 شروع به فعالیت نموده است و در سال 1388 به صورت مستقل با هدف اجرای پروژه های بزرگ آزمایشگاهی شامل طراحی تولید و نصب راه اندازی تاسیس گردید.

تماس با ما

ارتباط با ایمیل

دسترسی آسان

آدرس

درباره آزماسکو سامان

 شرکت به آزماسکو سامان یکی از بهترین و جامع ترین مراکز در تجهیز آزمایشگاهی در سطح کشور و خارج از کشور می باشد . این شرکت در سال 1362 شروع به فعالیت نموده است و در سال 1388 به صورت مستقل با هدف اجرای پروژه های بزرگ آزمایشگاهی شامل طراحی تولید و نصب راه اندازی تاسیس گردید.

تماس با ما

ارتباط با ایمیل

دسترسی آسان

آدرس